Roznorodnosc sektora gospodarczego w Polsce

Roznorodnosc sektora gospodarczego w Polsce

Historia Solar

To może wydawać się stosunkowo niedawno, ale pojęcie energii słonecznej nie jest nowa. Słońce zawsze był jednym z najbardziej obfitych zasobów energii na naszej planecie. Już w 2. wieku naukowcy starali się wykorzystać moc słońca, aby energię. Dopiero w 18 wieku, że pierwszy piec słoneczna została zbudowana przez Horace-Benedict de Saussure’a. Od tego czasu większość postęp został w ostatnich latach z budowy dużych farm słonecznych do zasilania dużych powierzchni przemysłowych i społeczności zdalnych. Oto szybki debriefing historii słonecznej i jak ewoluowała z czasem.

Roznorodnosc sektora gospodarczego w Polsce

W 1767 roku, naukowcy Horacy Swiss-Benedict de Sausseure zbudowany, co uważa się za pierwszego kolektora słonecznego, który był izolowany pudełko pokryte trzech warstw szkła do pochłaniania energii cieplnej. Szkło stało się bardziej dostępne w 18 wieku, naukowcy szybko odkrył jej zdolność do zatrzymywania ciepła słonecznego. De Saussure określone w celu określenia, jak skutecznie szkła mogłyby pułapki ciepło słońca. On wynalazł pierwszą piekarnika słonecznego i osiągnął temperaturę 110 stopni Celsjusza.

Roznorodnosc sektora gospodarczego w Polsce

Pierwsze ogniwo słoneczne (komórka fotowoltaiczna) został opracowany w 1883 roku przez Karola Fritts co pozwoliło energii światła mają być przekształcone elektryczności – tak nazwano efekt fotowoltaiczny, jednak w czasie gdy miały wydajność mniej niż 1%. Zmiany na przestrzeni lat uległy poprawie zdolności i sprawność tych ogniw słonecznych. Pierwsze komercyjne wykorzystanie energii słonecznej było w 1958 roku, gdy został użyty do słonecznej przestrzeni zasilania sprzętu poszukiwawczego, takich jak satelity i stacje kosmiczne. Energia słoneczna w tym czasie było dość kosztowne w produkcji i pierwszą poważną dyskusję na temat poprawy jego efektywności rozpoczęła się w 1970 roku, a rząd USA uruchomienie Solar Energy Research Institute w 1977 roku.

Inwestycje w skali narzędzie fotowoltaicznych słoneczna była głównym czynnikiem w zwiększonej wydajności w ostatnich latach. Oczekuje się, że te projekty słonecznych na dużą skalę, aby rozwijać się jako kolejne korporacje zobaczyć ich wartość inwestycji na przyszłość. Pierwszy megawat peak farm słonecznej został zbudowany przez Arco Solar w Lugo pobliżu Hesperia, Kalifornia pod koniec roku 1982. Największe parki solarne aktualnie działające mają zdolności między 200 a 300 MWp. W 2012 roku największa elektrownia słoneczna była Huanghe wodna Golmud Solar Park w Chinach o mocy zainstalowanej 200 mega watów. W 2013 Shams 1 w elektrowni słonecznej Shams w Abu Dhabi jest powiedziane, aby stać się największym na świecie.

Artykuł dzięki: