Innowacyjne zastosowania w przemysle

Innowacyjne zastosowania w przemysle

Ciekawe informacje na temat podłogi bambusowe

Korzystanie z bambusa na podłogi poprzedza każdy rodzaj drewnianej podłogi od wieków. Bamboo jest uprawiany od ponad 4000 lat w Chinach.

podłogi bambusowe jest silniejszy i twardszy niż jakikolwiek inny rodzaj parkietu. Bambusa używane jest jako zbrojenia do żelbetu belek, ze względu na fakt, że ma wytrzymałość na rozciąganie wynoszącą 28000 funtów na cal kwadratowy w porównaniu z 23000 do stali.kaski motocyklowe nolan

Innowacyjne zastosowania w przemysle

Jako materiał budowlany, bambus jest niezwykle odporna na zniszczenie. Bamboo przeżył wybuch atomowy Hiroshima bliżej Ground Zero niż jakiekolwiek inne formy życia. W Limon, Kostaryka, tylko domy bambusa z Narodowego Bamboo Projektu stanął po ich gwałtownym trzęsieniu ziemi w 1992 roku.

Chiny mają ponad 1,6 milionów mil kwadratowych bambusa pod uprawę i jest uważany za wielki zasób naturalny. Ten gatunek bambusa trawy rośnie do 40 stóp i jest głównym kalkulator CO2, który nie ma znanych wrogów. Nawet człowiek nie może, przynajmniej do tej pory, wyprzedzić cyklu wzrostu lasy bambusa.

Innowacyjne zastosowania w przemysle

Bambus jest najszybciej rozwijającą drewna Rodzaj roślin na naszej planecie. Rośnie szybciej niż jedna trzecia najszybciej rosnącym drzewie. Niektóre gatunki mogą dorastać do 3 stóp dziennie. Można niemal „obejrzeć go rozwijać”. Ten wzorzec wzrostu umożliwia łatwo dostępne w minimalnym czasie. W zależności od gatunku, których jest około 1000, zakresy wielkości od figurek z wysokimi kukurydziany ponad 159 stóp.

Bamboo oczyszcza zarówno atmosferę oraz gleby. Bamboo jest kluczowym elementem w istotny bilansu dwutlenku tlenu / dwutlenku węgla w atmosferze. Bambus jest najszybciej rozwijającą się baldachim do ponownego zazielenienia terenów zdegradowanych i generuje więcej tlenu niż równoważnej drzewostanem. Obniża intensywność światła i chroni przed promieniami ultrafioletowymi, tworząc idealne środowisko dla miriady innych form życia pod jego czaszy.

Artykuł dzięki: